Kartu gyvename – drauge sportuojame

Šią vasarą mokykloje vėl skambėjo vaikų klegesys. 2019 m. birželio 10–21 d. Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko vaikų vasaros stovykla „Kartu gyvename  drauge sportuojame“. Tai puiki proga mokiniams pasidžiaugti vasaros malonumais jau pažįstamoje aplinkoje, nes vaikystė – vienas gražiausių žmogaus gyvenimo laikotarpių, kupinas nuolatinių ieškojimų, atradimų ir tobulėjimų.

Projekto tikslas – skatinti turiningą vaikų vasaros užimtumą, sudarant sąlygas vaikų saviraiškai, fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai, įvairiapusiam ugdymui.

Įgyvendinant šį tikslą buvo siekiama gerinti mokinių emocinę savijautą, įtraukiant į įvairias kūrybines veiklas, plėsti socialinį vaiko patyrimą, sudarant jam saugią ir sveiką ugdymosi aplinką mokykloje ir už jos ribų.

Stovykloje organizavome veiklas taip, kad jos būtų kuo įdomesnės, turiningesnės, kad vaikai galėtų tobulinti ir atskleisti turimus gebėjimus, įgyti naujų.

Stovyklos metu mokiniai atliko kūrybines užduotis, sportavo, žaidė, piešė, dalyvavo aerobikos užsiėmime, kurį vedė Elektrėnų savivaldybės sporto centro trenerė Kristina Žamoit.

Stovyklautojai lankėsi Abromiškių reabilitacijos ligonininės vaikų skyriuje, kur susipažino ir išbandė įvairias atsipalaidavimo, sveikatinimo technikas.

Išvykoje į molio dirbtuvėles, įkurtas Gilučių bibliotekoje, vaikai susipažino su moliu, lipdymo technika. Jie pasigamino iš molio įvairių dirbinių.

Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje klausėsi pasakojimų apie bibliotekoje teikiamas paslaugas, dalyvavo lego robotukų konstruktorių ir dronų valdymo užsiėmimuose.

Ačiū pedagogams, dirbusiems stovykloje bei sugalvojusiems ir suorganizavusiems vaikams daug įvairių ir įdomių veiklų, kuriose jie galėjo save išbandyti ir atrasti.

Stovyklautojai buvo aktyvūs, draugiški, ištvermingi. Susirado naujų draugų ir patyrė daug neišdildomų įspūdžių. Savo atsiliepimuose vaikai rašė, kad buvo labai daug pramogų, staigmenų.

Atsisveikindami vieni kitiems palinkėjome šiltos, smagios vasaros.

Vaikų vasaros stovykla, finansuota iš Elektrėnų savivaldybės Švietimo ir ugdymo programos projekto lėšų, kuriai skirta 900 Eur.

Ramutė Mikalauskienė

Lina Čugunovienė