Kaziuko mugė

       Kovo 3 d. mūsų mokykla virto neįprastai linksma vieta – čia šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė, skirta tautinio kostiumo metams paminėti.

     Jaunieji prekybininkai ant prekystalių išdėstė įvairiausių rankų darbų dirbinių: papuošalų iš karoliukų, siūlų, popieriaus. Buvo darbelių iš medžio, tapytų paveikslų. O ką jau bekalbėti apie kvapnius, gardžius kepinius: margaspalvius keksiukus, pyragus su obuoliais ar riešutais, bandeles, sausainius, vaflius, grybukus, meduolius ir dar galybę visokių gardumynų.

      Smagu, kad Kaziuko mugė sulaukė daug lankytojų: mamų, tėčių, senelių, svečių.

      Ilgai nerimo džiugus šurmulys, visus lydėjo pavasariška nuotaika.

      Gilučių skyriaus mokiniai mokėsi iš savo kaimo amatininkų. Vaikai patys bandė austi, pinti iš vytelių, megzti, piešti. Gilučių mokinukai Kaziuko mugėje susipažino su liaudiškais dirbiniais, sužinojo kaip jie gaminami, o darbščiausieji ir patys pasigamino darbelį.

       Mūsų mokyklos etnografinio būrelio mokiniai dalyvavo ir Kaziuko mugėje, kuri vyko VŠĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre.   

        Gražiai skambėjusios lietuvių liaudies dainos adžiugino ne vieno širdį, o smagūs rateliai vertė trepsėti aplink visus esančius.

         Elektrėnų profesinio mokymo centro nuoširdžiai ištarta padėka ir įteikta saldi dovanėlė mūsų mokyklos mokinius labai pradžiugino.

         O mes dėkojame mūsų mokyklos mokytojoms Giedrei Blažonienei ir Birutai Surdokienei už gražią ir nuotaikingą etnografinio būrelio mokinių programą.

Direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui

                                                              Angelė Pačėsienė