Keliaujame po Lietuvą

2015 metai paskelbti Lietuvos etnografinių regionų metais. Elektrėnų pradinės mokyklos antrokai vykdė projektą „Keliaujame po Lietuvą“, kuris vyko keliais etapais.

Mokytojos paruošė pažintinius stendus, supažindinančius su kiekvienu etnografiniu regionu: tarmėmis, tautiniais drabužiais, tradicijomis.

Tęsiantis projektui, vyko viktorina. Mokiniai žiūrėjo filmą Neregėta Lietuva“, sprendė kryžiažodį, spalvino tautinius drabužius, klausėsi aukštaičių, žemaičių, dzūkų, suvalkiečių tarmių ir bandė jas atspėti.

Projektą vainikavo edukacinė išvyka į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Vaikai pamatė kiekvieno regiono sodybas, buitį, aplankė pradžios mokyklą, susipažino su liaudies amatais. Mokiniai dar galėjo apžiūrėti jurtą ir tremties vagoną. Išgirdo pasakojimą apie tremtinių gyvenimo sąlygas.

Šis projektas vaikams padėjo plačiau pažinti savo krašto istoriją.

Mokytojos:

A. Cibulskienė,