Ketvirtokai „matuojasi profesiją“

Elektrėnų pradinė mokykla įgyvendindama bendradarbiavimo sutartį su Elektrėnų profesinio mokymo centru kasmet vykdo ankstyvojo profesinio orientavimo projektą „Pasimatuok profesiją“. 2016 m. spalio 20 d. mūsų mokyklos ketvirtokai lankėsi Elektrėnų profesinio mokymo centre. EPMC direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Ališauskienė mokinius supažindino su mokyklos kūrimosi istorija ir veikla. Vaikams buvo labai smagu sėdėti naujoje, modernioje auditorijoje.

Pradinukai buvo supažindinti su 14 profesijų. Vaikai buvo suskirstyti į grupeles. Juos pasitiko atitinkamų profesijų mokytojai ir nusivedė „pasimatuoti profesiją“.

Mes, ketvirtokų mokytojos, aplankėme auklėtinius pačiame darbo įkarštyje. Vieni kepė blynus, sausainius, bandeles, mokėsi serviruoti stalą, kiti jungė elektros grandinę, ardė kompiuterius, mokėsi tvarkyti bankines operacijas. Vaikai apsidžiaugė, kad patys galėjo pasigaminti lesyklėles, dovanų maišelius, atvirukus.

Visi vaikai noriai pasidalino savo įspūdžiais. Štai keletas jų minčių:

„Man labai patiko profesinėje mokykloje. Aš galvojau, kad profesinė mokykla yra dvigubai mažesnė, bet pasirodo – ne! Pavaduotoja labai gražiai šnekėjo apie savo mokyklą. Konditerijos ceche iš formelių gaminome sausainius su šokoladu ir riešutais. Visiems patiko mano sausainiai. Ačiū už suteiktą džiaugsmą!“ (Kamilė 4a kl.)

„Aš „pasimatavau“ sekretorės profesiją. Rašėme savo gyvenimo aprašymą. Galėjau pajusti, kaip dirba sekretorės. Sužinojau, kad sekretorės turi kruopščiai rašyti, rūpintis savo išvaizda.“ (Emilija 4b kl.)

„Aš daug sužinojau apie sveikatą, sveiką mitybą, taisyklingą mankštą. Išmokau keletą jogos pratimų.“ (Vaidas 4c kl.)

„Susipažinau su interjero apipavidalintojo profesija. Man ji pasirodė įdomi, reikalaujanti kūrybingumo ir kruopštumo. Bet ateityje rinkčiausi barmenės profesiją.“ (Ligita 4d kl.)

„Man patiko, nes žaidėm kompiuterinius žaidimus. Pirmą kartą pamačiau lego robotą, kaip jis pats važinėja. Labai norėčiau lankyti robotikos būrelį.“ (Emilis 4a kl.)

„Šiandien lankiausi Elektrėnų profesinio mokymo centre. Aš išbandžiau konditerės profesiją. Sužinojau naujų sausainių receptą, juos gaminau kartu su mokytoja. Šauniai pavyko. Ragavome kartu su klasės draugais. Manau, kad ši profesija yra labai reikalinga, ypač smaližiams vaikams.“ (Miglė 4b kl.)

„Aš buvau barmenė. Kepėm blynus ir mėtėm juos į orą. Kiekvienas išsikepėm po 2 blynus. Juos gardžiai suvalgėme, prieš tai paserviravome staliuką.“ (Augustė 4c kl.)

„Susipažinau su masažisto profesija. Sužinojau, kad reikia stiprių rankų ir mokėti daug masažo judesių, kurie kiekvienam žmogui skiriami pagal jo kūno sudėjimą“. (Emilija 4d kl.)

Dėkojame visoms mokytojoms, mokyklos administracijai už šiltą priėmimą ir už įdomias, išradingas pamokas.

Elektrėnų pradinės mokyklos mokytojos:

G. Blažonienė, A. Cibulskienė, R. Gervienė, I. Mačionytė.