Netradicinė muzikos pamoka - „Barškalų“ gamyba

Netradicinė muzikos pamoka – „barškalų“ gamyba

Pradinės mokyklos vaikai draugauja su muzika – groja, dainuoja, šoka, klausosi ir analizuoja, tačiau kaip gimsta muzikos instrumentas? Ne kiekvienas gali pasakyti.

Muzikos pamokoje papasakojau pradinukams apie netradincinius muzikos instrumentus, kuriais ne tik grojome, bet ir mokėmės pasigaminti „barškalus“.

Naudingus ir gražius dalykus galima sukurti iš bet kokių atliekų: jogurto indelių, sagų, tualetinio popieriaus ritinėlių, šokoladinių kiaušinių dėklų.

Todėl mes su Elektrėnų pradinės mokyklos 2b ir 4b klasės mokiniais sugalvojome pasigaminti muzikos instrumentus   „barškalus“. Jų gamybai reikėjo tualetinio popieriaus ritinėlio, įvairiausių sausų maisto produktų (grikių, ryžių, pupelių), flomasterių kamštelių, akmenukų, lipnios juostelės, balto popieriaus lapo, siūlo, tampomo popieriaus.

Vaikai labai noriai gaminosi šią mokymosi priemonę. Darbas vyko grupėmis, vieni kitiems padėdavo.

Pamokos metu atkreiptas vaikų dėmesys: gamtos nesaugant, nemylint ir teršiant ji atrodys skurdžiau, o kai kurias antrines atliekas galima produktyviai panaudoti.

Pamoka gaminant instrumentus, jais grojant ir kalbantis apie muziką, pralekė labai greitai. Tikimės, kad tokių pamokų ateityje bus ir daugiau.

Muzikos mokytoja Giedrė Takarauskaitė