Netradicinė muzikos pamoka

         Vargu, ar kas drįstų prieštarauti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio minčiai: „Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas.“

      Kovo 27 d. mūsų mokykloje vyko netradicinė muzikos pamoka Šiuolaikinės, klasikinės, populiariosios muzikos valandėlė“. Šią pamoką kartu su muzikos mokytoja Giedre Takarauskaite vedė YAMAHA muzikos mokyklos mokytoja, kompozitorė Neringa Lapinskienė su savo mokiniais.

          Mokytoja N. Lapinskienė supažindino 4 klasės mokinius su „bitlų“ muzika ir jos atsiradimo istorija. YAMAHA muzikos mokyklos mokiniai atliko bitlų“ dainas, o mūsų ketvirtokai smagiai joms pritarė plojimais. Pamokoje buvo kalbama apie mažorą ir minorą, gamas, forte, piano. Visi kartu aptarė medinius pučiamuosius instrumentus, mokytoja paaiškino, kodėl jie yra taip skirstomi.

           Pabaigoje vaikai atliko gerai žinoma dainą – Tu vėjo paklausk“, dainai vėlgi pritarė mūsų mokyklos mokiniai.

       Ši pamoka labai patiko 4 klasių mokiniams ir jų mokytojoms. Esame dėkingi Neringai Lapinskienei už nuostabią pamoką.

      Labai džiaugiamės, kad muzikos mokytojos Giedrės Takarauskaitės ir direktoriaus pavaduotojos neformaliajam ugdymui Angelės Pačesienės iniciatyva, mokyklos direktorė Virginija Stanislovaitienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su YAMAHA muzikos mokykla, todėl muzikinis ugdymas įgaus naują atspalvį ir tokių pamokų tikimės sulauksime dar daugiau.

 

Giedrė Takarauskaitė