Noriu augti sveikas!

„Reikia išmokti sveikam išlikti.“

Vydūnas

      Elektrėnų pradinėje mokykloje nuosekliai ir sistemingai ugdomi mokinių sveikos gyvensenos įgūdžiai. Mokykla ir VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninė bendradarbiaudama ugdo vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius. Šiai mokslo metais Abromiškių reabilitacijos ligoninės specialistai mokiniams pasakojo apie fizinį aktyvumą.

     Atvykusius 4-ų klasių mokinius, mokytojas ir mokyklos direktorę Virginiją Stanislovaitienę priimamajame pasitiko ligoninės darbuotoja ir visi kartu keliavo po vaikų reabilitacijos skyrių. Vaikai susidomėję klausėsi pasakojimo, koks gydymas, kokios procedūros laukia čia atvykusių vaikų. Mokiniai sužinojo, kad šioje ligoninėje gydoma ne tik vaistais, bet ir taikant žaidimų, muzikos, šviesos ir kitas užimtumo terapijas. Dauguma nustebo sužinoję, kad muzikos instrumentų skleidžiami garsai ne tik virpina sielą, bet ir veikia visą organizmą, kūną bei protą. Medikai papasakojo, kaip atliekamos gydomosios purvo, vandens procedūros, kokias ligas gydo druskų kambaryje. Ne vienas vaikas su malonumu išbandė ir parafino aplikaciją, pajuto jo šilumos poveikį odai. Ketvirtokai susidomėję klausėsi pasakojimo apie kineziterapiją. Tai buvo ne tik teorinė, bet ir praktinė pažintis, padėjusi geriau suvokti fizinių pratimų svarbą žmogaus sveikatai. Vaikai išmoko mankštos pratimų kompleksą, kurį galės atlikti namuose ir pamokyti savo draugus per mokykloje organizuojamas sveikatingumo dienas, pertraukas ir kitus sportinius renginius. Taip pat aplankėme Elektrėnų sanatorinę mokyklą, kurioje mokosi ligoninėje besigydantys vaikai. Mūsų ketvirtokus pasitiko mokyklos direktorė Marija Vaičiūnienė ir mokytoja Emilija Bujienė, kurios papasakojo apie mokyklą ir ją aprodė. Vaikams įspūdį paliko kitokia mokyklos aplinka.

      Mokyklos direktorė Virginija Stanislovaitienė padėkojo VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninės direktoriui Vitalijui Glambai ir specialistams, įteikė mokyklos padėką už bendradarbiavimą ir mokinių skatinimą sveikai gyventi ir aktyviai leisti laisvalaikį.

         Visi buvo apdovanoti žolelių arbata, atšvaitais ir rašikliais su VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninės logotipais ir pilni gerų emocijų grįžo į mokyklą.

Mokytojos

Jolanta Baranovienė, Ana Levickienė,

Biruta Surdokienė, Elena Volosevičienė