Nuotolinis edukacinis užsiėmimas ,,Pingvinai. Kuo mes panašūs?“

4a ir 4c klasės mokiniai kovo mėnesį dalyvavo nuotoliniame edukaciniame užsiėmime ,,Pingvinai. Kuo mes panašūs?“. Užsiėmimą pravedė Lietuvos jūrų muziejaus edukatorė.

Šio užsiėmimo tikslas – ugdyti sąmoningumą ir pasitelkus kritinį mąstymą, kūrybiškumą skatinti asociatyviai mąstyti, prisiimti atsakomybę už save ir supančią aplinką. Analizuoti ir priimti sprendimus, kurie leistų geriau pažinti ne tik pingvinus,  bet ir patį save.

Šiuolaikinių priemonių pagalba (vaizdo įrašai, archyvinė medžiaga, fotografijos) buvo atskleisti pingvinų savitumai, jų gyvenimo ypatumai, rūšių išskirtinumas, tykantys pavojai.

Mokiniai sužinojo, kad pingvinai yra paukščiai, sausumoje juda lėtai, bet puikūs plaukikai, pasaulyje galima sutikti 17 skirtingų pingvinų rūšių, pingvinų galima sutikti ne tik Antarktidoje. Jie gyvena Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Pietų Afrikoje, Pietų Amerikoje. Daugiau sužinojo apie 3 pingvinų rūšis: karališkuosius pingvinus, mažuosius pingvinus, Adelės pingvinus. Susipažino su Klaipėdos jūrų muziejaus pingvinu Martynu, kuris paprašė, kad vaikai saugotų ir mylėtų gamtą.

Po šio užsiėmimo mokiniai gavo užduotį: nupiešti pasirinktos rūšies pingviną, jo aplinką. Prisiminti ir užrašyti kuo daugiau faktų apie pingvinus.

Užsiėmimas buvo labai šiltas, įdomus ir naudingas. Ačiū Klaipėdos jūrų muziejaus darbuotojams.

Mokytojos A. Cibulskienė, R. Gervienė