Olimpinis mėnuo

Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) inicijavo projektą pradinių klasių moksleiviams „Olimpinis mėnuo“, kuriame dalyvavo 850 pradinių klasių iš daugiau kaip 300 mokyklų, 54 savivaldybių. Pirmajame etape keturiolikoje atsitiktinai atrinktų visos Lietuvos pradinių klasių lankėsi olimpinėse žaidynėse jau dalyvavę arba Tokijo olimpinėms žaidynėms besiruošiantys atletai. Elektrėnų pradinės mokyklos 1d klasės mokiniai buvo atrinkti ir susitiko su baidarininku Ričardu Nekrošiumi, kuris atvyko į mūsų mokyklą.

Antrajame etape mus ir vėl lydėjo sėkmė. Tautiniame olimpiniame komitete spaudos konferencijos metu ministrai Aurelijus Veryga ir Algirdas Monkevičius drauge su LTOK prezidente Daina Gudzinevičiūte burtų keliu išrinko 30 klasių, kurios laimėjo fizinį aktyvumą skatinančius specialius prizus. Mes, 1d klasės mokiniai, patekome į laimingųjų sąrašą. Prizas, kurį laimėjome  tai sveikos mitybos pamoka Kaune!

Su mokiniais vykome į VšĮ „Sveikatai palankus“ studiją. Mus pasitiko maisto technologė. Pamoka prasidėjo teatralizuotu spektakliu-pasaka Brokoliuko kelionė ir nuotykiai po sveikatos karalystę“. Visi susidomėję stebėjo Brokoliuko kelionę, daug sužinojo apie karalystėje gyvenančias įvairias daržoves, vaisius, vitaminus ir jų naudą, sveiką mitybą, kultūringą elgesį prie stalo. Kartu su Brokoliuku mokėsi, kaip tinkamai ir smagiai atlikti mankštą.

Pamoka tuo nesibaigė. Pasiruošę darbui, kaip tikri kepėjai, mažieji kulinarai gamino pilno grūdo picą, kurią vėliau valgė su daug daug daržovių. Po sočių pietų laukė desertas – naminiai braškiniai ledai. Ši pamokėle suteikė žinių apie sveiką gyvenseną, o smagios užduotys mokė skaityti etiketes, atrinkti sveikatai palankesnius“ produktus, apskaičiuoti cukraus kiekį produktuose.

Po pamokėlės visi vieningai nutarėme – sveikas maistas yra skanus.

Mokytoja Elena Volosevičienė