Olimpinis pradinukų mėnuo

     Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos tautinio olimpinio komitetas 2019 m. organizavo sveikatingumo projektą pradinių klasių mokiniams „Olimpinis mėnuo“. Tai projektas, skatinantis pradinių klasių moksleivius nesveiką elgseną keisti į  sveiką, t.y. daugiau judėti, sveikiau maitintis, daugiau patirti ir mažinti laiką prie išmaniųjų prietaisų, ekranų. 

         Elektrėnų pradinės mokyklos  mokiniai priėmė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto kvietimą ir užsiregistravo  dalyvauti „Olimpinio mėnesio“ projekte. Kiekvieną savaitę mokiniai gaudavo sporto, sveikos mitybos, mankštos, bendradarbiavimo užduotis, žiūrėdavo video reportažus apie sportą, daug sužinojo apie žymius sportininkus, jų gyvenimą ir pasiekimus. 

      Spalio 12 d. Elektrėnų pradinės mokyklos 1d ir 2e mokinius nudžiugino atvykęs žymus baidarininkas, olimpietis Ričardas Nekriošius. Sportininkas papasakojo mokiniams apie savo sporto šaką, dienos režimą, mitybos įpročius, treniruotes, dalyvavimą įvairiose varžybose, atsakinėjo į vaikų užduotus klausimus. Mokinai turėjo unikalią galimybę palaikyti rankose ir apžiūrėti sportininko laimėtus medalius, taurę, olimpinę atributiką. Vaikams buvo smagu su olimpiečiu ne tik susipažinti ir pasikalbėti, bet ir pasimankštinti.

         Susitikimas mokiniams paliko didelį įspūdį, paskatino labiau domėtis sportu, sveika mityba. Pradinukai sportuos dar daugiau, nes jie yra projekto Olimpinis mėnuo“ dalyviai. Tikimės, kad mokiniai ateityje galės visus pradžiuginti aukštais sportiniais pasiekimais.

                                               Mokytojos: Rasa Sendzikienė, Elena Volosevičienė