Oranžinė pirmokų diena

Ruduo – tai vitaminų gausos metas. Soduose, daržuose ir miškuose užderėjo įvairių vaisių, daržovių ir grybų derlius. Dauguma augalų yra žali, raudoni, geltoni, todėl mes pirmų klasių mokytojos nusprendėme supažindinti su oranžinės spalvos vaisiais ir daržovėmis, kurie auga ne tik Lietuvoje.

1a klasės mokiniai spaudė morkų ir apelsinų sultis, ragavo ir susipažino su oranžiniu svečiu iš Kinijos – persimonu,  kūrė apelsinų aplikacijas,  o  mamos virė moliūgų sriubą.

1b klasės vaikai sužinojo, kad persimonai -  rytinio juodmedžio vaisiai, kurie paplito po pasaulį iš Kinijos. Paragavę šių vaisių , mokiniai  lankstė juos iš popieriaus.

1c klasės vaikus mokytoja supažindino su miško gražuolėmis voveraitėmis, abrikosais, greipfrutais, oranžiniais pomidorais, apelsinais. Viso to paragavę, kūrė voveraičių aplikacijas.

1d klasės mokiniai aptarė sodo milžino moliūgo naudą žmogui. Išsiaiškino, kokie patiekalai gaminami iš šios daržovės. Naudodami įvairias technologijas, ant popieriaus sukūrė nuostabius moliūgus.

1e klasės vaikams mokytoja papasakojo apie morkas, jų naudą sveikatai. Mokiniai gamino koliažą „Morkų daržas“.

Į šį projektą įsitraukė mokinių mamos ir močiutės. Vaikai atsinešė daug vaišių, pagamintų iš oranžinių daržovių ir vaisių.

Pamokų pabaigoje visi pirmokai su savo vaišėmis susirinko į salę. Vadovaujami muzikos mokytojos G. Takarauskaitės, padainavo nuotaikingą dainą „Ruduo“. Po dainos pasikeitė vaišėmis  ir linksmi grįžo į klases jų ragauti.

Pirmų klasių mokytojos:

D. Česonytė, V. Rasiukevičienė,