Pasaulio pažinimo pamoka Elektrėnų gėlių ūkyje

Kovo 22 d. Elektrėnų pradinės mokyklos 2d klasės mokiniai vyko į Elektrėnų gėlių ūkį. Mokinius maloniai pasitiko ūkio savininkė Rima Mikučionienė.

Pirmiausia vaikams buvo parodytas šiltnamis, kur auginamos našlaitės. Vaikai turėjo atidžiai stebėti ir surasti pirmuosius žiedelius, pasakyti jų spalvą. Taip pat mokiniai sužinojo ir apie paties šiltnamio konstrukciją, kaip jis šildomas, laistomas, prižiūrimas, kas jame auginama. Šiltnamyje mokiniai pasijuto tarsi trumpam patekę į vasarą. Jame galėjo pajusti ne tik vasarišką šilumą, pamatyti augančias gėles, bet ir stebėti rupūžes, varles, voriukus. Žiūrėdami pro drėgną, stiklinę šiltnamio sieną, mokiniai prisiminė neseniai išmoktą temą apie rūką.

Vėliau mokiniai aplankė kitas šiltnamio patalpas, kuriose auginamos vazoninės gėlės, daržovių ūgliukai, ir bandė spėti jų pavadinimus. Už teisingus atsakymus gavo prizus – vazonines gėlytes, kuriomis pažadėjo rūpintis.

Smagiausia veikla mokiniams buvo patiems sodinti gėles. Vaikai skaičiavo, kiek kuris pasodino gėlyčių. Mokiniams taip patiko ši veikla, kad daugelis žadėjo dar kartą atvažiuoti, o užaugę ateiti čia dirbti.

Mokiniai buvo pakviesti atvykti dar kartą, kuomet visos gėlės pasidabins įvairiaspalviais žiedais.

Vaikai į mokyklą grįžo laimingi, nes kiekvienas parsivežė po dovanėlę – vazoninį augalą ir gėlių katalogą, kuriame, pamiršę savo augalo pavadinimą, galėjo jį surasti ir net sužinoti, kokiais žiedais jis pražys.

Mokiniai ir mokytoja nuoširdžiai dėkoja Gėlių ūkio vadovei už malonų priėmimą, pravestą pamokėlę ir dovanas. Būtinai pažadame dar sugrįžti.

Elektrėnų pradinės mokyklos 2d klasės mokytoja R. Venckienė