Projektas Gilučiuose

Vis rečiau bepasirodant saulutei ir atėjus ramybės ir susikaupimo metui, Gilučių skyriaus mokinukai mielai dalyvavo projekte „Senosios seklyčios pasakojimai”.

Po pamokėlių vaikučiai skubėdavo į kaimo bendruomenės patalpose esančias amatų dirbtuvėles. Visą gruodžio mėnesį jų mažos rankutės minkė molį ir kūrė kalėdinę mozaiką iš žaislų. Baltus sparnus išskleidė angeliukai, įvairiais garsais suskambo margaspalviai varpeliai, o žvakidės  paskleidė artėjančių švenčių šviesą. Kūrybinės dvasios įkvėpėjos – mokytojos R. Jarockienė, A. Svioklienė ir R. Povilavičienė padedant S. Jarockytei, vaikučius  supažindino su lipdymo technika, dekoravimu.

Savo rankomis padaryti darbeliai visų mieliausi, o įdėtos svajonės – visų gražiausios.

Kad geriau pajustų ir suprastų advento prasmę, bibliotekoje mielai klausė bibliotekininkės V. Tamošiūnienės pasakojimų apie advento laikotarpio tradicijas ir papročius, apie senolių darbus ir draudimus. Mokykloje gamino įvairius darbelius, karpė snaigės, klausėsi advento giesmių, žaidė lietuvių liaudies žaidimus.

Šitaip darbuojantis, adventas prabėgo labai greitai. Visi džiaugėmės prisiminę ir išsaugoję senolių tradicijas, dvasingai praleidę laiką, pasisotinę vieni kitų gerumu,  buvimu drauge.