Projektinė veikla mokykloje

Sveikas ir laimingas vaikas – tai tėvų ir mokytojų svajonė. Ar vaikas toks užaugs priklauso nuo suaugusiųjų  kokias sąlygas vaikui augti ir vystytis jie sudarys.

Laimingas yra tas vaikas, kuris suklydęs sulaukia suaugusiojo paramos, pagalbos suprasti, kad kiekvieną klaidą galima ištaisyti, rasti būdų nesėkmę paversti sėkme. Kai vaikas patiria džiaugsmą, kad jis pats kažką išgyveno, išmoko, sukūrė, tada ir ateina pilnatvės ir laimės jausmas.

Mes manome, kad vaikai gali daugiau: suvokti, sukurti, pasiekti, kai jiems padedi aktyvuoti savo galias ir gebėjimus, padedi išmokti juos valdyti, plėsti ir jais naudotis.

Įgyvendinti mūsų siekius padėjo Elektrėnų pradinėje mokykloje vykdyti projektai.

2018 m. rugsėjo–gruodžio mėn. mokyklos bendruomenė įgyvendino projektą „Sveikatos keliu žengiame kartu“.

Projekto tikslas – įtraukti kuo daugiau mokyklos bendruomenės narių į aktyvų dalyvavimą fizinio aktyvumo veikloje visose srityse (ugdymo, laisvalaikio, darbo ir kt.).

Įgyvendinant šį tikslą buvo organizuotos įvairios veiklos, joms įsigytos sporto priemonės. Šis projektas iš dalies finansuotas Elektrėnų savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, kurių buvo skirta 403 Eur.

2018 m. birželiogruodžio mėn. įgyvendinome projektą „Atraskime save ir kurkime santykius drauge“. Šio projekto tikslas – plėtoti vaikų socializacijos galimybes, skatinti savęs pažinimą ir kūrybinę veiklą bei lavinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, organizuoti veiklas, orientuotas smurto ir patyčių prevencijai.

Projekto lėšomis įsigytų priemonių pagalba ugdytas savęs ir emocinio pasaulio pažinimas per kūrybines veiklas, stiprinamas bendravimas ir bendradarbiavimas bei lavinamas emocinis intelektas. Vaikų užimtumas pertraukų metu, skatino vaikų pozityvų bendravimą per įvairias veiklas.

Mokykloje įgyvendintas projektas „Atraskime save ir kurkime santykius drauge“ iš dalies finansuotas Elektrėnų savivaldybės Vaikų socializacijos rėmimo programos lėšomis, kurių buvo skirta 360 Eur.

Smagu, kad veiklų įvairovė teikė vaikams ir visai mokyklos bendruomenei džiaugsmo, žadino draugišką, smagią, sportišką nuotaiką.

Sandra Judickienė,
Ramutė Mikalauskienė