Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą

Elektrėnų pradinės mokyklos bendruomenė įsitraukė į respublikinį švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projektą „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“.

Kodėl oranžinį? Nes tai – šeimos, meilės, draugystės, saulės, šviesos spalva. Mes, pedagogai, kartu su šeima pabandėme nušviesti kelią vaikams į platų gamtos pasaulį.

Ši kelionė prasidėjo balandžio 7 d., kai minime Pasaulinę sveikatos dieną. Padedant mokytojoms, vaikai pasodino mažas moliūgo sėklytes. Daigelio iš sėklos pasirodymo laukimas skatino vaikų smalsumą, kantrumą, suteikė žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdė pagarbą gyvybei.

Per Šeimos šventę (gegužės 15 d.) išpuoselėtą moliūgo daigą mokytojai perdavė į šeimos rankas. Vaikai kartu su tėveliais, seneliais per vasarą jį augino sode, kaimo lysvėje ir net balkone. Vaikai stebėjo lapų didumą, žiedų spalvą, pirmas vaisių užuomazgas. Patirtis įgyta laistant, ravint, tręšiant moliūgus, mokė juos nuoseklumo, ištvermingumo ir, svarbiausia, stiprino šeimos ryšius.

Rudenį su rūpesčiu ir meile išauginti moliūgai, o tiksliau – jo vaisiai, sugrįžo į tą vietą, kur buvo pasodinti  į mokyklą, suteikdami vaikams naujų įspūdžių. Mokyklos bendruomenės nariai mokyklos kieme spalio 7 d. (Pasaulinę šypsenos dieną) sukūrė ilgą, net 70 metrų, saulėtą oranžinį moliūgų traukinį, kurio kiekvienas vagonėlis, o jų buvo net 289, atspindėjo pedagogų, tėvų ir vaikų bendradarbiavimą. Buvo smagu prie oranžinio traukinio fotografuotis, dalintis vasaros įspūdžiais, išmatuoti pačius didžiausius ir sunkiausius moliūgus. Sunkiausius moliūgus, kurie svėrė po 45 kg, kartu su tėveliais užaugino 1b klasės mokinė Austėja Kaškelevičiūtė ir 2c klasės mokinė Urtė Ruseckaitė. Didžiausią moliūgą pavyko užauginti 3b klasės mokinei Austėjai Vilkelytei.

Sugrįžę į klases mokiniai piešė, aplikavo, lankstė, spalvino moliūgus ir iš tų darbelių surengė parodą.

Mes tikimės, kad saulėtas oranžinis traukinys nutiesė kelią vaikams į platų gamtos pažinimo pasaulį, suteikdamas nepamirštamų, džiugių akimirkų ir naujų įspūdžių auginant moliūgą nuo sėklytės iki brandaus augalo.

Projektą užbaigsime lapkričio 11-ąją (Šv. Martyno vardo dieną, žibintų arba šviesos dieną), kai namų ir mokyklos palanges papuoš vaikų ir tėvelių pagaminti žibintai iš moliūgų, uždegsime žvakutę – kaip šviesos, vilties ir gėrio simbolį.

Mokyklos administracija