Šokolado sostinėje

Norėdamos supažindinti moksleivius su įdomia, kūrybinga, išradinga konditerio profesija, mokytojos Jūratė, Vida ir Rigonda suorganizavo kelionę į Trakus.

Gražią balandžio 3 dieną Elektrėnų pradinės mokyklos  ketvirtokai skubėjo suvalgyti pietus, nes jų laukė „saldi“ kelionė į „Šokolado sostinę“. Trakuose mus pasitiko jaunas šokolado žinovas Irmantas Jablonskas. Visi pasipuošę baltomis prijuostėmis ir linksmomis kepuraitėmis, švariai nusiplovę rankas sugužėjome į šokolado gamybos cechą. Vadovas trumpai papasakojo, kaip gaunamas šokoladas , parodė didelę raudoną kakavos pupelę, pademonstravo, kaip atšaldoma šokolado masė, gaminami saldainiai. Irmantas Jablonskas papasakojo, kad šokoladą gamina jau 11 metų, o jo gamyba susidomėjo būdamas 13 metų. Vaikai mielai dalyvavo surengtoje viktorinoje ir džiaugėsi už teisingus atsakymus gautais saldžiaisiais prizais. Vėliau buvo praktinė užduotis – pasigaminti saldumynų. Vaikai su entuziazmu ėmėsi darbo: iš marcipanų lipdė įvairias figūras, gardino riešutais, mirkė šokolade, puošė saldainiukais. Toliau buvo renkami gražiausi saldumynai. Laimėtojai gavo apdovanojimus.

Namo grįžome linksmi, pasimokę, apsalę nuo šokolado.

Kitą dieną mokykloje vaikai dalinosi įspūdžiais iš viešnagės „Šokolado sostinėje“ ir kūrė planus sugrįžti į Trakus.

4b,4c,4d klasių mokytojos:
Vida Rasiukevičienė