Tolerancijos mozaika

      Šių metų lapkričio 16 dieną, kaip ir kasmet, Elektrėnų pradinėje mokykloje buvo minima Tolerancijos diena.

    Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių, priklausančių skirtingai tautai, religijai ar rasei. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, kai kurie gali nemėgti ir mūsų, tačiau, jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai nėra pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiau. 

      Šių metų pilietinės iniciatyvos simbolis – mozaika. Mozaika – tai piešinys arba paveikslas, kurio vaizdas gali būti sukurtas iš įvairių medžiagų. Kiekviena klasė kūrė savo mozaikas. Jų kūrimui naudojo pačias įvairiausias medžiagas, kurios kūrėjams atrodė tinkamiausios, labiausiai atspindinčios kuriamos dėlionės nuotaiką. Svarbiausias dalykas kuriant mozaiką – draugiška, šilta bendravimo aplinka.

      Klijuodami, lipdydami tolerancijos mozaikas mokiniai su savo mokytojais aptarė tolerancijos reikšmę ir įtaką žmonių tarpusavio bendravimui.

      Mūsų mokykla, kaip ir kasmet, prisidėjo prie šios akcijos linkėdama, kad niekam nepritrūktų gerų norų draugiškai gyventi. Susitikę mokyklos aktų salėje, gėrėjomės mūsų visų sukurta dėlione „T“ (tolerancijos mozaika).

Psichologė Sandra Judickienė

Socialinė pedagogė Ramutė Mikalauskienė