Užgavėnės – viena gražiausių žiemos švenčių.

Švenčiant Užgavėnes, vaikai mokomi išlaikyti tradicijas. Užgavėnės buvo didžiulė džiaugsmo, linksmybių diena, apipinta įvairiais papročiais, tradicijomis ir burtais. Visi Užgavėnių papročiai mūsų senoliams turėjo užtikrinti žemės derlingumą ir gausų derlių. O šiandien į šias tradicijas žvelgiame su šypsena – tai daugiau žaidimo ir atsipalaidavimo nuo kasdienybės šventė.

Jei pagal Užgavėnių orus žmonės šiandien ir nebesprendžia, kokie bus metai ir derlius, tai vienos iš seniausių tradicijų – blynų kepimo, vis dar laikosi. Kodėl tokie svarbūs per Užgavėnes blynai? Todėl, kad blynas yra apvalus. Karštas, didelis, geltonas blynas – sugrįžtančios saulės simbolis.

Ir mūsų mokykloje buvo švenčiamos Užgavėnės! Nuo pat ankstaus ryto visus aplankė persirengėliai, įnešdami šėlsmo ir linksmybių. Vėliau visi kartu, pasipuošę kaukėmis, skubėjome išvaryti žiemą. Mokiniai prisiminė simbolius ir tradicijas. Salėje vyko Lašininio ir Kanapinio dvikova. Rinkome pačią įspūdingiausią Užgavėnių kaukę. Šokome, dainavome, vaišinomės blynais. Deginome Morę, su kuria sudegė ir blogi darbai ir blogos mintys.

Visi patyrėme daug smagių akimirkų. Dabar lauksime pavasario!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Angelė Pačėsienė