Užgavėnės

Užgavėnės – viena smagiausių ir visų labiausiai mėgstamų kalendorinių švenčių tiek visoje Lietuvoje, tiek ir mūsų mokykloje. Tai žaidybinio pobūdžio renginys. Čia daug erdvės žaismei, valiūkavimui, visokeriopai saviraiškai. Į lietuvių tradicinius Užgavėnių papročius įsipynę labai seni tikėjimai, susiję su žemės žadinimu naujam gyvybės ciklui. Tradicine švente džiaugiasi tiek vyresnės kartos žmonės, tiek vaikai. Šventė tebėra išlaikiusi natūralų ir spontanišką pobūdį, be to, visi žino, kas čia vyksta.

Linksmas persirengėlių vaikštynių šurmulys mokykloje prasidėjo jau nuo ryto. Aplankyti visi: mokiniai, darbuotojai. Sudeginti žiemos pamėklę Morę ir žiemą išvaryti į mokyklos kiemą susirenko kaukėtos būtybės: Meška, Gervė, Giltinė, Ožys, Daktaras ir kitokie veikėjai: čigonai, vengrai, žydai, elgetos, velniai, raganos.

Kai visų kaukėtų džiaugsmui ant laužo čirškėdama supleškėjo Morė ir į padangę šovė žiemos pabaigą pranašaujančios spalvotos ugnys, Kanapinis laimėjo grumtynes su Lašininiu ir „išvijo“ pastarąjį iki pat Velykų.
       Šventės metu valgėme tradicinių blynų, simbolizuojančių pirmykštę duonos auką.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Angelė Pačėsienė