Vaikų svajonė

        Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, birželio  115 dienomis Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko dienos vasaros poilsio stovykla. Tai puiki proga mokiniams pasidžiaugti vasaros malonumais jau pažįstamoje aplinkoje, nes vaikystė – vienas gražiausių žmogaus gyvenimo laikotarpių, kupinas nuolatinių ieškojimų, atradimų ir tobulėjimų. 

         Projektas „Vaikų svajonė“, skirtas vaikų vasaros užimtumui, iš dalies finansuojamas Elektrėnų savivaldybės Švietimo ir ugdymo programos lėšomis, buvo skirta 500 Eur.

        Projekto tikslas – skatinti turiningą vaikų vasaros užimtumą, sudarant sąlygas vaikų saviraiškai, fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai, įvairiapusiam udgymui.  

       Įgyvendinant šį tikslą buvo siekiama gerinti mokinių emocinę savijautą, įtraukiant į įvairias kūrybines, prevencines veiklas, orientuotas į smurto ir patyčių prevenciją, plėsti socialinį vaiko patyrimą, sudarant jam saugią ir sveiką ugdymosi aplinką mokykloje ir už jos ribų. 

        Mokiniams buvo pasiūlyta daug ir įvairių užsiėmimų. Stovyklos metu mokiniai atliko kūrybines užduotis, sportavo, žaidė, piešė, susipažino su karpinių menu, iš balionų kūrė įvairias gyvūnų figūrėles, liejo žvakes. Stovyklos dalyviai buvo mokomi gražiai, kultūringai elgtis draugų būryje, prie stalo edukaciniame užsiėmime „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“. 

        Stovyklautojai aplankė Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejų, pagalbos tarnybas: policiją, gaisrinę ir susipažino su šių tarnybų veikla.

          Išvykoje į Vievio Kelių muziejų susipažino su kelių tiesimo istorija, apžiūrėjo kelių darbų senovinę techniką, dalyvavo edukacineje programoje.

         Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje klausėsi pasakojimų apie bibliotekoje teikiamas paslaugas, dalyvavo žvakių liejimo užsiėmimuose.

         Ačiū pedagogams, dirbusiems stovykloje bei sugalvojusiems ir suorganizavusiems vaikams daug įvairių ir įdomių veiklų, kuriose jie galėjo save išbandyti ir atrasti.

        Apibendrindami veiklą pasidalijome nuotykiais, įspūdžiais, patirtimis vasaros poilsio stovykloje „Vaikų svajonė“. Atsisveikindami vieni kitiems palinkėjome šiltos, smagios vasaros.

 

Elektrėnų pradinės mokyklos socialinė pedagogė 

Ramutė Mikalauskienė