Vasarai įsibėgėjus 2021 m. birželio 17–25 dienomis Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko dienos vasaros poilsio stovykla. Tai puiki proga mokiniams pasidžiaugti vasaros malonumais būryje draugų jau pažįstamoje aplinkoje, nes vaikystė  – vienas gražiausių žmogaus gyvenimo laikotarpių, kupina nuolatinių ieškojimų, atradimų ir tobulėjimų.

Projektas „Vasara kartu“, skirtas vaikų vasaros užimtumui, iš dalies finansuojamas Elektrėnų savivaldybės Švietimo ir ugdymo programos lėšomis.

Projekto tikslas – skatinti turiningą vaikų vasaros užimtumą, sudarant sąlygas vaikų saviraiškai, fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai, įvairiapusiam ugdymui.

Įgyvendinant šį tikslą buvo siekiama padėti vaikams kryptingai augti bei tobulėti, per kūrybines, praktines ir pažintines veiklas dalyviams pristatant sveikatos, sporto, mokslo išskirtinumą. Taip pat didelis dėmesys buvo skirtas gerinti mokinių emocinei savijautai, įtraukiant į įvairias prevencines veiklas orientuotas į smurto ir patyčių prevenciją.

Mokiniams buvo pasiūlyta daug ir įvairių užsiėmimų. Stovyklos metu mokiniai atliko kūrybines užduotis, sportavo, žaidė, piešė, iš modilino kūrė įvairias gyvūnų figūrėles, papuošalus, gamino knygos skirtukus,dalyvavo draugiškose kvadrato varžybose, žaidė šaškėmis, šachmatais tiek lauke, tiek mokykloje, keliavo į Elektrėnų savivaldybės viešąją biblioteką, kurioje dalyvavo edukaciniame užsiėmime.Taip pat smagiai laiką leido žaisdami ir susipažindami su Diskgolfo žaidimu.

Stovyklos dalyviai buvo mokomi gražiai, kultūringai elgtis draugų būryje, prie stalo, taip pat kaip gražiai stalą padengti namuose, kaip taisyklingai laikyti šakutę ir peilį, kaip elgtis svečiuose, jei jūsų lėkštėje – spagečiai ar žuvis, o šalia – ne viena, o keletas šakučių. Visa tai vaikai sužinojo edukaciniame užsiėmime „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“. Literatūrinės-edukacinės pamokos metu moksleiviai per eiliuotą tekstą įžengia į stalo etiketo akademijos paskaitą, kuri skatina vaikų kūrybiškumą ir leidžia kitokiu formatu, nekasdieniškai mokytis stalo etiketo taisyklių.

Taip pat dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Apie medų ir bites,, , kuriame sužinojo daug naudingos informacijos, kaip bitės surenka nektarą ir kaip iš jo atsiranda medus, ką dar bitės gamina, kokie yra bičių produktai, kuo bitės maitinasi, kad būtų greitos, kur bitės laiko medų? Vaikai galėjo pažvelgti į pasaulį pro bitės akinius. Patikrinti rankų miklumą ir akių žvitrumą – gamino tikro vaško žvakutes, atliko pastabumo ir vikrumo reikalaujančią užduotį.

Ačiū pedagogams, dirbusiems stovykloje bei projekto partneriamsElektrėnų savivaldybės viešąjai bibliotekai, Elektrėnų diskgolfo parkui,sugalvojusiems ir suorganizavusiems vaikams daug įvairių ir įdomių veiklų, kuriose jie galėjo save išbandyti ir atrasti.

Apibendrindami veiklą pasidalijome nuotykiais, įspūdžiais, patirtimis vasaros poilsio stovykloje „Vasara kartu“. Atsisveikindami vieni kitiems palinkėjome šiltos, smagios vasaros.

A. Kumeliauskaitė,

R. Mikalauskienė