Šie mokslo metai kaip niekada sėkmingi mūsų pradinės mokyklos mokinių kvadrato komandai.

Vaikai mėgsta šį žaidimą ir dažnai žaidžia jį per kūno kultūros pamokas. Tai puikus žaidimas, kurio metu vaikai mokosi bendrauti tarpusavyje, mokosi suburti komandą, greitai reaguoti, bėgti, šokinėti, gaudyti kamuolį ir iškirsti kitą žaidėją.

Lapkričio 14 d. Elektrėnų savivaldybės  sporto centre vyko Elektrėnų savivaldybės mokyklų 2007 m. gimusių ir jaunesnių mokinių kvadrato varžybos. Varžėsi Elektrėnų ir Vievio pradinių mokyklų, Kietaviškių pagrindinės mokyklos pradinių klasių komandos.

Varžybos buvo įdomios ir azartiškos. Po atkaklių kovų susumavus rezultatus nugalėtoja tapo Elektrėnų pradinės mokyklos komanda. Mokiniai, iškovoję pirmąją vietą, gavo taurę, buvo apdovanoti diplomais ir iškovojo teisę dalyvauti  zoninėse kvadrato varžybose Kaune.

Šiais laikais profesinis orientavimas, ugdymas karjerai – viena svarbiausių švietimo funkcijų.

Dažnai apie būsimą profesiją daugiau galvoti pradedama vyresnėse klasėse, kuomet ne už kalnų mokyklos baigimas ir nori nenori reikės apsispręsti, ką veikti toliau, kuo būti ir kur studijuoti.

Kai paklausiau pradinukų, ar jie jau žino, kuo norėtų būti užaugę, dažnas atsako, kad dar apie tai negalvojo, kad dar per anksti, dar suspės. Žinoma, atsirado nemažai tokių, kurie teigė, kad jau tvirtai žino, kuo norės būti (nes turi pomėgių, užsiėmimų, kurie jiems labai patinka, arba turi ypatingų gabumų kažkurioje konkrečioje srityje).

Viename tėvams skirtame leidinyje teigiama: „Iš tiesų profesijos pasirinkimas prasideda nuo pat gimimo, tai ilgai trunkantis ir daug vaiko amžiaus tarpsnių bei jo gyvenimo sričių apimantis procesas. Šio proceso metu visuomet šalia vaiko yra tėvai, kurie vaikiškuose žaidimuose, sąveikoje su bendraamžiais ar suaugusiais žmonėmis, gali pastebėti vaiko polinkius, gabumus ir padėti vaikams juos puoselėti, įgyti meistriškumo. Taigi tėvai gali padėti vaikui ruoštis profesijai nuo pat vaikystės. Tuomet profesijos ar karjeros pasirinkimas vyks palaipsniui, nuosekliai, sklandžiai, ir šis procesas vėliau nekels įtampos nei vaikams, nei jų tėvams, o galutiniai sprendimai bus teisingi – vaikas įgys profesiją, pagal kurią jis su pasitenkinimu dirbs“ (Vadovas tėvams. Kaip padėti vaikui renkantis karjerą, Švietimo mainų paramos fondas, 2011). Vadinasi, kuo anksčiau pradėsime apie būsimą karjerą kalbėtis, tuo jiems bus lengviau ateityje.

Mūsų mokyklos trečių klasių mokiniai labai mėgsta sportuoti, todėl  spalio mėnesį organizavome Elektrėnų sporto centro salėje šventę „Judėkime kartu“.

Mokinukams linksmą aerobikos užsiėmimą pravedė Elektrėnų sporto centro trenerė Kristina Žamoit. Skambant muzikai vaikai noriai kartojo judesius ir buvo gerai nusiteikę.

Renginyje taip pat dalyvavo dziudo sporto šakos treneriai Gintautas Akelis, Milda Bočkovė ir Ramūnas Žemaitaitis. Gintautas Akelis papasakojo apie dziudo sporto šaką, o Milda Bočkovė ir Ramūnas Žemaitaitis su savo auklėtiniais pademonstravo įvairius dziudo veiksmus ant tatamio. Vaikai sužinojo, kad sportas ir fizinis aktyvumas stiprina sveikatą, todėl sportuoti būtina.  Mokiniai  pasisėmė teigiamų emocijų ir išmoko naujų pratimų.

Dėkojame Elektrėnų sporto centro darbuotojams už malonų bendradarbiavimą ir pagalbą.

Mokytojos Jolanta Baranovienė, Ana Levickienė, Biruta Surdokienė, Elena Volosevičienė.

Spalio 10 d. 4e klasės mokiniai dalyvavo Elektrėnų bibliotekos surengtose orientacinėse varžybose „Sveikata –  brangiausias turtas“. Vaikus suskirstė komandomis. Kapitonai gavo bibliotekos planą ir visi turėjo pažymėtose vietose surasti  savo komandos vėliavėlę bei užduotį. Dalyviai minė mįsles, skaitė patarles, ieškojo nuorodų enciklopedijose ir atsakymų bibliotekos kataloguose. Vaikams labai patiko užduočių ieškoti visose bibliotekos patalpose, skyriuose ir netgi knygose.

Buvo šaunu, naudinga ir netikėta orientacinį žaidimą žaisti bibliotekoje.

Ačiū bibliotekos darbuotojoms už pakvietimą ir dovaną.

4e kl. mokytoja R. Sendzikienė

Rugsėjo 21 d. 3d klasės mokiniai lankėsi Vilniuje  Lietuvos nacionalinėje  televizijoje ir pabuvojo Pinigų muziejuje.

Ekskursija prasidėjo LRT (Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija). Čia mokiniai apžiūrėjo LRT muziejų, susipažino su Lietuvos televizijos istorija, pamatė pirmąją televizijos studiją ir sužinojo, kad šiandien čia filmuojama populiariausia laida vaikams „Gustavo enciklopedija“. Mokiniai aplankė didžiausią  Baltijos šalių studiją, pamatė daugybę filmavimo kamerų ir gausybę kitos įrangos, išgirdo pasakojimą, kaip yra filmuojamos laidos.

Vaikams didžiausią įspūdį paliko moderniausia Baltijos šalyse  studija,  kurioje yra filmuojamos laidos „Labas rytas“, „Žinios“.  Mokiniai turėjo galimybę pabūti vedėjų vietose,  susidomėję stebėjo, kaip veikia robotizuotos kameros, kaip galima  keisti apšvietimą. Ypač smagu buvo pamatyti save monitorių  ekranuose.