Pavasaris – paukščių grįžimo iš šiltųjų kraštų metas... Skatindamos vaikų domėjimąsi gamta, antrų klasių mokiniams organizavome popietę „Drauge pažinkime paukščius“.  O kas geriau apie paukščius gali papasakoti, jei ne ornitologas Gediminas Petkus.

Vaikai iš ornitologo pasakojimo sužinojo, kad geniai gali praplatinti inkilų skyles, todėl geriau aplink jas prikalti skardos. Išgirdo, kad bukučiai gali laipioti žemyn galva, kad zylių patelės ant pilvo turi ploną, o patinai – storą juodą juostą. Svečias iš Vilniaus nustebino, kad liputis kiaušinius deda po medžio žieve, o inkilus jam geriausia gaminti su stačiakampe skyle šone.

Projektas finansuojamas Vaikų socializacijos rėmimo programos lėšomis. Gavome 300,00 Eur.

Programos tikslas – sudaryti sąlygas socialiai pažeistiems vaikams ugdytis ir įtvirtinti praktinius socialinius gebėjimus, naudojant aktyvius, netradicinius veiklos metodus ir priemones.

Projektą pradėsime nuo veiklų vasaros poilsio stovykloje. Jos metu organizuosime netradicines veiklas mokiniams, sieksime juos aktyvinti ir įtraukti į visų veiklų organizavimą. Projekto metu aplankysime pagalbos tarnybas: policiją, gaisrinę, miesto biblioteką, Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejų. Vyks viktorina „Sužinok ir išmok“, kurios metu įvertinsime vaikų žinias apie mūsų krašto papročius ir tradicijas, kaip elgtis ekstremaliose situacijose, sveiką gyvenseną. Grupines veiklos bus vykdomos iki mokslo metų pabaigos. Aktyviausius mokinius apdovanosime kelione į Automagistralės muziejų.

R. Mikalauskienė
Socialinė pedagogė